پکیج دومنظوره جاوا اسکریپت JavaScript

در این پکیج علاوه بر زبان جاوا اسکریپت JavaScript ، ریفکتورینگ کد نیز تدریس شده است. این پکیج برای تمام کاربران لازم و ضروری می باشد در این پکیچ سعی شده است که زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به صورت کاملا عملی وکاربردی و با مثال های متنوع گفته شود. علاوه بر زبان جاوا اسکریپت سعی شده است تکنیک های ریفکتورینگ کد (Code Refactoring)در این پکیج گفته شود .جاوا اسکریپت (JavaScript) ، زبان برنامهنویسی سطح بالا، پویا، مبتنی بر شی، وابستگی کم به نوع (Weakly typed)، چند رویه و تفسیری است.

دسته‌بندی
طراحی سایت


 آموزش جاوا اسکریپت JavaScript به زبان فارسی

در قسمت آموزش HTML ، با زبان طراحی صفحات وب آشنا شدید . به وسیله امکانات زبان HTML ، می توان انواع صفحات وب را با کلیه اجزای مورد نیاز از قبیل نوشته ها ، جداول ، تصاویر ، فرم ها و … را ایجاد کرد . اما HTML صرفا یک زبان طراحی است و توانایی برنامه سازی ، کنترل فرم ها ، پاسخ به رویدادهای برنامه و عملکرد کاربر و … را ندارد .
به همین دلیل باید از یک زبان برنامه نویسی در صفحات وب استفاده کرد . Java Script یکی از زبان های برنامه نویسی اسکریپتی است ، که اولین بار توسط شرکت Netscape معرفی شد . امروزه متداولترین زبان اسکریپت نویسی صفحات وب است . در این دوره ، ما به آموزش جاوا اسکریپت از مقدماتی تا پیشرفته پرداخته ایم . با ما همراه باشید .

♦️ پکیج دومنظوره جاوا اسکریپت JavaScript  

🔸 اهداف این دوره آموزشی :

🔹 چرا باید جاوا اسکریپت (JavaScript) یاد بگیریم؟
🔹 آینده جاوا اسکریپت در میان سایر زبان های برنامه نویسی چگونه اشت؟
🔹 چگونه یادگیری جاوا اسکریپت را شروع کنیم؟
🔹 جایگاه زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت در مبحث اینترنت اشیاء (IOT ) کجاست؟
🔹 بهبود وضعیتی که شما جاوا اسکریپت میدانید اما قادر به نگارش برنامه ای بر مبنای آن نیستید !
🔹 کسب مهارت در جهت رفع نقص ها و مشکلات سمت سرور توسط جاوا اسکریپت .


🔸 تعریفی کلی از این زبان :

جاوا اسکریپت (JavaScript) ، زبان برنامهنویسی سطح بالا، پویا، مبتنی بر شی، وابستگی کم به نوع (Weakly typed)، چند رویه و تفسیری است. در کنار HTML و CSS، جاوا اسکریپت یکی از سه هسته صفحات دنیای وب میباشد. همچنین طی سالیان اخیر و به دنبال قابلیت های متنوعی ای که جاوا اسکریپت بر بستر آن گسترش یافته است، این زبان علاوه بر کدنویسی سمت کلاینت در زمینه کدنویسی سمت سرور و حتی کد نویسی تحت سیستم عامل هم به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته است و در واقع این زبان برنامه نویسی با توجه به سادگی و سرعت مناسب و در کنار قابلیت انعطاف در پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلف در حال گسترش به اغلب زمینه های برنامه نویسی میباشد. همچنین ایجاد کتابخانه ها و فریموورک های بسیار مطرحی همچون React  ، Angular ، Vue.js و بسیاری موارد دیگر، که از سوی کمپانی های مطرح معرفی شده اند خود گواهی بر پتانسیل های بالا و آینده درخشانیست که در انتظار این زبان برنامه نویسیست.

🔸 برخی مزایای جاوا اسکریپت :
سبکی در ساختار و منابع توسعه
سرعت در اجرای فرامین
سادگی در ساختار و سینتکس کدنویسی
قابلیت چند سکویی یا چند پلتفرمی جهت اجرا در سیستم عامل های مختلف

🔸ریفکور  ( code refactoring):

بازسازی کد (: code refactoring) یک فرایند میباشد که طی آن، یک کدِ نوشته شده بدون آن که رفتار خارجیاش عوض شود، بازسازی میشود. به عبارتی دیگر، بازسازی کد به معنای تغییر یک سیستم نرم افزاری به منظور ارتقا و بهبود ساختار داخلی آن به صورتی که رفتار بیرونی آن تحت تأثیر قرار نگیرد، میباشد. اگر بخواهم دقیق تر بگوییم، بازسازی کد را میتوان راهی برای منظم و تمیز کردن ساختار کد دانست.(مرجع ویکی پدیا)🔸 یک مفهوم کاربردی مطرح شده در این دوره :

در این پکیج علاوه بر زبان جاوا اسکریپت ، ریفکتورینگ کد نیز تدریس شده است. این پکیج برای تمام کاربران لازم و ضروری می باشد در این پکیچ سعی شده است که زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به صورت کاملا عملی وکاربردی و با مثال های متنوع گفته شود. علاوه  بر زبان جاوا اسکریپت سعی شده است تکنیک های ریفکتورینگ کد (Code Refactoring)در این پکیج گفته شود. کاربرانی که تمایل به دیدن ریفکتور کردن کد ندارند می توانند از دیدن قسمت های ریفکتور صرف نظر کنند. ریفکتورینگ کد فقط مختص به زبان جاوا اسکریپت نیست و برای تمام زبان های دیگر می باشد سی شارپ، جاوا، پی اچ پی و ... می باشد. در نتیجه زبان جاوا اسکریپت یک زبان مناسب برای آموزش این موضوع می باشد.

🔸 توضیح کوتاهی درباره مبحث ریفکتورینگ کد (  Code Refactoring) :  

بعضی از برنامه نویسی ها به اشتباه مفهوم ریفکتورینگ کد Code Refactoring را همان بهینه سازی کد می دانند که کاملا اشتباه می باشد ریفکتورینگ باعث می شود کد شما کد پاک (Clean Code ) و ماندگاری( durability) بیشتری داشته باشد ریفکتورینگ کد یک مطلب جدید و بسیار مفید برای تمام زبان ها می باشد. در این راستا یک مرجع خوب کتاب   Refactoring  ویرایش دوم مارتین فاولر Marin Fowler  چاپ 2019 می باشد که در این آموزش از این مفاهیم استفاده شده است. در نتیجه این پکیج برای تمام کاربران لازم و ضروری می باشد و میتوانند مفاهیم ریفکتورینگ را برای تمام زبان ها استفاده نمود و سطح برنامه نویسی شما بالاتر می رود.

🔸 و سایر مباحث مطرح شده در این دوره عبارتند از :

ارتباط  زبان جاوا با جاوا اسکریپت
تفاوت کلاینت ساید با سرور ساید
تفاوت زبان های  برنامه نویسی کامپایلری با زبان های برنامه نویسی مفسری
آشنایی  با ReactJS و AngularJs و NodeJS ,bower,Grunt, Gulp  و آینده ی جاوا اسکریپت
آشنایی با اکما اسکریپت ECMAScript ، تایپ اسکریپت TypeScript و جی کوئری JQuery
دستورات جاوا اسکریپت در قالب مثال های عملی
متغییر ها
توابع
EventListener و Event-ها
حلقه ها
دستورات شرطی
نکات و تکنیک های نوشتن کد بصورت حرفه ای
تایمر در جاوا اسکریپت
آرایه ها در جاوا اسکریپت
شی گرایی در جاوا اسکریپت
آموزش خطا یابی برنامه
آموزش  کار با فرمت JSON
Serialization  و deserialization
خطایابی (Debugging) در جاوا اسکریپت
تبدیل انواع داده ها به یکدیگر (Type Conversion) در جاوا اسکریپت
عبارات شرطی در جاوا اسکریپت
متدهای دریافت تاریخ در جاوا اسکریپت
تفاوت مقادیر null، empty و  nan ,undefined در جاوا اسکریپت
برای مفاهیم ریفکتور از کتاب  Refactoring 2 th/Edition Marin Fowler 2019 استفاده شده است
و غیره ....
ماشین حساب با جاوا اسکریپت

قسمت اول

ساخت اسلاید شو با جاوا اسکریپت

آموزش ساخت modal box

آموزش ساخت جدول ضرب با استفاده از javascript

آموزش ساختن تایمر در زبان جاوا اسکریپت کاملا عملی javascript

قسمت 1
zip
قسمت 2
zip
رحیم لطفی

رحیم لطفی

122 دانشجو
25 دوره آموزشی
برنامه نویسی و برنامه نویس ها را دوست دارم. من اعتقاد دارم مهندس کامپیوتری که برنامه نویسی نمی داند مانند سربازی است که اسلحه ندارد. برنامه نویس خوب در هیچ شرایطی و هیچ جایی بیکار نمی ماند.برنامه نویسی عملی مقدس است زیرا برنامه نویس در تمام لحظات نوشتن برنامه در حال فکر کردن می باشد( رسول خدا(ص) فرمود: تَفَکُّرُ ساعَةٍ خَیْرٌ مِنْ عِبادَةِ سَبْعینَ سَنَةً؛ یک ساعت اندیشیدن بهتر است از هفتاد سال عبادت .).فروش یک سال نرم افزار کشور هند برابر با فروش 10 سال نفت ایران است ( قضاوت باشما!).درنهایت انسان ها دو دسته اند یا برنامه نویسی را می فهمند یا نمی فهمند. برنامه نویسی مثل صحبت کردن است همه می توانند صحبت کنند اما مهم خوب صحبت کردن است(برنامه نویس خوب بودن مهم است). بنظر،کسی که دردنیای امروزی ،برنامه نویسی نداند،بیسواداست.، فرزند زمان خویش باشید.یادگیری برنامه نویسی کشش نمی خواهد،روش میخواهد.ایران از نظر مهندس و دکترا ی تئوری اشباع شده است ما نیازمند مهندسین عملی هستیم و در آخر یادمان باشد دانشجوی خوب وبد وجود ندارد چیزی که وجود دارد استاد خوب وبد هست.
نظری وجود ندارد! شما اولین نفر باشید!
جهت ثبت نظر باید در سایت عضو شوید و یا وارد سایت شده باشید .
350000 تومان 400000 تومان
 • طول دوره
  2 قسمت
 • فصل ها
  1
 • دانشجویان
  0
 • زبان
  فارسی
 • سطح آموزش
  متوسط
 • وضعیت دوره
  کامل
 • مدت زمان
  7.30ساعت
 • حجم
  1 GB