اچ تی ام ال5 HTML5
مدرس : ایوب محمودی فرد
زمان آموزش: 5 ساعت
حجم: 413M
وضعیت: تکمیل شده

20 هزار تومان
قیمت:

خرید و دانلود مشاهده سبد خرید
اچ تی ام ال5  HTML5

مشخصات محصول

HTML5 ) زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی۵ (

HTML5، به عنوان نسخه جدید زبان نشانه‌گذاری ابرمتن برای ایجاد صفحات وب گسترش داده شده‌است. اولین بار در ژوئن ۲۰۰۴ بحث برای ایجاد نسخه جدیدی از زبان نشانه گذاری اچ‌تی‌ام‌ال آغاز شد و در فوریه ۲۰۱۰ نسخه‌های تقریبا نهایی، از این استانداردها ایجاد شدند. در اچ‌تی‌ام‌ال۵ بحث اصلی ایجاد استانداردهایی برای وب چندرسانه‌ای است. استانداردهایی جدید که شامل قابلیت‌هایی شبیه پخش پرونده‌های ویدیویی و کشیدن و رها کردن که قبل‌ها به افزونه‌هایی مانند ادوبی فلش، مایکروسافت سیلورلایت و گوگل گیرز وابسته بودند.

اهداف اصلی Html5 بهبود این زبان به صورتی است که از جدیدترین فناوری‌های چند رسانه‌ای پشتیبانی کند در حالی که هم به راحتی توسط انسان‌ها قابل خواندن باشد وهم به طور مداوم توسط رایانه‌ها و دستگاه‌ها (مرورگرهای وب، تجزیه کننده‌ها و غیره) قابل درک باشد

Html5 ، عنصرها و صفت‌های تازه‌ای معرفی می‌کند که کاربردهای وب‌ سایت‌های امروزی را پاسخ می‌دهند. ارایه ی عنصر nav> به عنوان عنصری برای بخش ناوبری سایت به جای کاربردهای عمومی عنصرهایی چون (div>) و (span>) یکی از آن‌ها است. افزوده شدن عنصر footer> برای ارجاع به پانوشت‌ها یا خطوط پایانی کدهای اچ‌تی‌ام‌ال؛ و عنصر audio> یا video> به جای عنصر object> از دیگر دگردیسی‌های این ویرایش است. همچنین در این ویرایش، برخی از عنصرهای اچ‌تی‌ام‌ال 4/01 مانند عنصرهای font> و center>، به کلی منسوخ و کنار گذاشته شده اند که تنها برای تعیین نوع و نحوه ی نمایش محتوای اشان به کار می‌رفتند و وظیفه ی آن‌ها بر دوش شیوه‌نامه‌های آبشاری (CSS) نهاده شده است.لازم به ذکر است که این ورژن همراه با CSS3 میتوانند به راحتی جای Jquery را در ساخت گالری و اسلاید شو ها و افکت های دیگر گالری مانند پر کنند.

مطالب که دراین دوره خواهید آموخت

مقدمه

تگهای قالبندی سند html

لیست باکس

تگهای تاریخ و ماه

تگ های هفته و زمان

جعبه رنگ ها

تگل email و تگ url

تگ number

تگ range

تگ meter

تگ progress

تگ audio

تگ ویدءو

Drag & Drop

Local Storage

Set & Get Items In Local Storage

مثال کاربردی از Local Storage

Session Storage

Geo Location

ترسم خطوط در تگ Canvas

قرار دادن پس ضمینه برای Canvas

رسم مستطیل در تگ Svg

ترسیم دایره در تگ Svg

ترسیم بیضی در تگ Svg

ترسیم خط در تگ Svg

ترسیم متن با تگ Text درون تگ Svg

serverSentEvent

webWorker