پکیج دومنظوره جاوا اسکریپت JavaScript
مدرس : رحیم لطفی
زمان آموزش: 7.30ساعت
حجم: 1 GB
وضعیت: تکمیل شده

90 هزار تومان
قیمت:

خرید و دانلود مشاهده سبد خرید
پکیج دومنظوره جاوا اسکریپت JavaScript

مشخصات محصول

 

 آموزش جاوا اسکریپت JavaScript به زبان فارسی

در قسمت آموزش HTML ، با زبان طراحی صفحات وب آشنا شديد . به وسيله امکانات زبان HTML ، می توان انواع صفحات وب را با کليه اجزای مورد نياز از قبيل نوشته ها ، جداول ، تصاوير ، فرم ها و … را ايجاد کرد . اما HTML صرفا يک زبان طراحی است و توانايي برنامه سازی ، کنترل فرم ها ، پاسخ به رويدادهای برنامه و عملکرد کاربر و … را ندارد .
به همين دليل بايد از يک زبان برنامه نويسی در صفحات وب استفاده کرد . Java Script يکی از زبان های برنامه نويسی اسکريپتی است ، که اولين بار توسط شرکت Netscape معرفی شد . امروزه متداولترين زبان اسکريپت نويسی صفحات وب است . در این دوره ، ما به آموزش جاوا اسکریپت از مقدماتی تا پیشرفته پرداخته ایم . با ما همراه باشید .

♦️ پکیج دومنظوره جاوا اسکریپت JavaScript  

🔸 اهداف این دوره آموزشی :

🔹 چرا باید جاوا اسکریپت (JavaScript) یاد بگیریم؟
🔹 آینده جاوا اسکریپت در میان سایر زبان های برنامه نویسی چگونه اشت؟
🔹 چگونه یادگیری جاوا اسکریپت را شروع کنیم؟
🔹 جایگاه زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت در مبحث اینترنت اشیاء (IOT ) کجاست؟
🔹 بهبود وضعیتی که شما جاوا اسکریپت میدانید اما قادر به نگارش برنامه ای بر مبنای آن نیستید !
🔹 کسب مهارت در جهت رفع نقص ها و مشکلات سمت سرور توسط جاوا اسکریپت .


🔸 تعریفی کلی از این زبان :

جاوا اسکریپت (JavaScript) ، زبان برنامه‌نویسی سطح بالا، پویا، مبتنی بر شی، وابستگی کم به نوع (Weakly typed)، چند رویه و تفسیری است. در کنار HTML و CSS، جاوا اسکریپت یکی از سه هسته صفحات دنیای وب می‌باشد. همچنین طی سالیان اخیر و به دنبال قابلیت های متنوعی ای که جاوا اسکریپت بر بستر آن گسترش یافته است، این زبان علاوه بر کدنویسی سمت کلاینت در زمینه کدنویسی سمت سرور و حتی کد نویسی تحت سیستم عامل هم به شکل جدی مورد توجه قرار گرفته است و در واقع این زبان برنامه نویسی با توجه به سادگی و سرعت مناسب و در کنار قابلیت انعطاف در پلتفرم ها و سیستم عامل های مختلف در حال گسترش به اغلب زمینه های برنامه نویسی میباشد. همچنین ایجاد کتابخانه ها و فریموورک های بسیار مطرحی همچون React  ، Angular ، Vue.js و بسیاری موارد دیگر، که از سوی کمپانی های مطرح معرفی شده اند خود گواهی بر پتانسیل های بالا و آینده درخشانیست که در انتظار این زبان برنامه نویسیست.

🔸 برخی مزایای جاوا اسکریپت :
سبکی در ساختار و منابع توسعه
سرعت در اجرای فرامین
سادگی در ساختار و سینتکس کدنویسی
قابلیت چند سکویی یا چند پلتفرمی جهت اجرا در سیستم عامل های مختلف

🔸ریفکور  ( code refactoring):

بازسازی کد (: code refactoring) یک فرایند می‌باشد که طی آن، یک کدِ نوشته شده بدون آن که رفتار خارجی‌اش عوض شود، بازسازی می‌شود. به عبارتی دیگر، بازسازی کد به معنای تغییر یک سیستم نرم افزاری به منظور ارتقا و بهبود ساختار داخلی آن به صورتی که رفتار بیرونی آن تحت تأثیر قرار نگیرد، می‌باشد. اگر بخواهم دقیق تر بگوییم، بازسازی کد را می‌توان راهی برای منظم و تمیز کردن ساختار کد دانست.(مرجع ویکی پدیا)🔸 یک مفهوم کاربردی مطرح شده در این دوره :

در این پکیج علاوه بر زبان جاوا اسکریپت ، ریفکتورینگ کد نیز تدریس شده است. این پکیج برای تمام کاربران لازم و ضروری می باشد در این پکیچ سعی شده است که زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به صورت کاملا عملی وکاربردی و با مثال های متنوع گفته شود. علاوه  بر زبان جاوا اسکریپت سعی شده است تکنیک های ریفکتورینگ کد (Code Refactoring)در این پکیج گفته شود. کاربرانی که تمایل به دیدن ریفکتور کردن کد ندارند می توانند از دیدن قسمت های ریفکتور صرف نظر کنند. ریفکتورینگ کد فقط مختص به زبان جاوا اسکریپت نیست و برای تمام زبان های دیگر می باشد سی شارپ، جاوا، پی اچ پی و ... می باشد. در نتیجه زبان جاوا اسکریپت یک زبان مناسب برای آموزش این موضوع می باشد.

🔸 توضیح کوتاهی درباره مبحث ریفکتورینگ کد (  Code Refactoring) :  

بعضی از برنامه نویسی ها به اشتباه مفهوم ریفکتورینگ کد Code Refactoring را همان بهینه سازی کد می دانند که کاملا اشتباه می باشد ریفکتورینگ باعث می شود کد شما کد پاک (Clean Code ) و ماندگاری( durability) بیشتری داشته باشد ریفکتورینگ کد یک مطلب جدید و بسیار مفید برای تمام زبان ها می باشد. در این راستا یک مرجع خوب کتاب   Refactoring  ویرایش دوم مارتین فاولر Marin Fowler  چاپ 2019 می باشد که در این آموزش از این مفاهیم استفاده شده است. در نتیجه این پکیج برای تمام کاربران لازم و ضروری می باشد و میتوانند مفاهیم ریفکتورینگ را برای تمام زبان ها استفاده نمود و سطح برنامه نویسی شما بالاتر می رود.

🔸 و سایر مباحث مطرح شده در این دوره عبارتند از :

ارتباط  زبان جاوا با جاوا اسکریپت
تفاوت کلاینت ساید با سرور ساید
تفاوت زبان های  برنامه نویسی کامپایلری با زبان های برنامه نویسی مفسری
آشنایی  با ReactJS و AngularJs و NodeJS ,bower,Grunt, Gulp  و آینده ی جاوا اسکریپت
آشنایی با اکما اسکریپت ECMAScript ، تایپ اسکریپت TypeScript و جی کوئری JQuery
دستورات جاوا اسکریپت در قالب مثال های عملی
متغییر ها
توابع
EventListener و Event-ها
حلقه ها
دستورات شرطی
نکات و تکنیک های نوشتن کد بصورت حرفه ای
تایمر در جاوا اسکریپت
آرایه ها در جاوا اسکریپت
شی گرایی در جاوا اسکریپت
آموزش خطا یابی برنامه
آموزش  کار با فرمت JSON
Serialization  و deserialization
خطایابی (Debugging) در جاوا اسکریپت
تبدیل انواع داده ها به یکدیگر (Type Conversion) در جاوا اسکریپت
عبارات شرطی در جاوا اسکریپت
متدهای دریافت تاریخ در جاوا اسکریپت
تفاوت مقادیر null، empty و  nan ,undefined در جاوا اسکریپت
برای مفاهیم ریفکتور از کتاب  Refactoring 2 th/Edition Marin Fowler 2019 استفاده شده است
و غیره ....