آموزش کامل وب سرویس
مدرس : محمد دیده ور
زمان آموزش: 4 ساعت
حجم: 470M
وضعیت: تکمیل شده

65 هزار تومان
قیمت:

خرید و دانلود مشاهده سبد خرید
آموزش کامل وب سرویس

مشخصات محصول

وب سرویس چیست؟
وب سرویس ها برنامه (قطعه کد) هایی هستند که تحت وب قابل دسترسی اند و از طریق پروتکل های استانداردی مانند Http به انتقال و مبادله دیتا با سایر برنامه های کاربردی می پردازند. اساس کار وب سرویس (Web Service) ها بر پایه دریافت و تولید پیغام بنیان گذاری شده است. بدین معنی که آنها منتظر می مانند که کلاینت ها به آنها وصل شده و بنا به درخواست کلاینت ها به آن ها پاسخ می دهند .
حال که با مفهوم وب سرویس اشنا شدید لازم به ذکر است که ماهیت وب سرویس به دو گونه خاص و اصلی به نام های restful و soap/wsdl تقسیم میشود
در تعریف وب سرویس از واژه http  استفاده شده. زمانی که برای انتقال داده ها از http استفاده مانند این است که یک وب سرویس rest ایجاد شده
و اما soap...
 وب سرویس های مبتنی بر soap درواقع برای ارسال و دریافت از پروتکل خاص خود بهره میبرد ضمن اینکه وب سرویس های مبتنی بر soap بیشتر با استفاده از xml ارسال و دریافت میکنند اما وب سرویس های مبتنی بر rest از استاندارد جدیدتر، سریع تر و ساده تری به json استفاده میکند منتها این موارد نه قرارداد هستند و نه اجبار یعنی میتوان وب سرویسی با soap ایجاد کرد که خروجی json داشته باشد و وب سرویس با rest ایجاد کرد که خروجی xml داشته باشد.
شاید این سوال برایتان ایجاد شود که از کدام حالت باید استفاده شود؟ این سوال یک سوال کلی است و تنها پاسخی که میتوان برای ان داشت این است. کاربرد و انتظارتان از وب سرویس چیست. سطح دانشتان چقدر است؟
در این اموزش سعی شده تا وب سرویس های soap و wsdl هم اموزش داده شود اما بازهم سادگی کار با rest مورد توجه برنامه نویسان است.
و اما نقش wsdl چیست؟ wsdl درواقع یک سند برای تشریح وب سرویس است. لیست متد ها، ارگومان های هر متد، فضای نامی وب سرویس و... مواردی است که در این فایل ذخیره شده. هنگام استفاده از وب سرویس های soap تنها کافیست reference از ان ساخته و از امکانات ان استفاده کنید.
و اما restful. در این اموزش تاکید ما بر رستفول است و یک وب سرویس کاملا استاندارد اموزش داده شده. منتها این فقط مقدمات کار است. ینی ما فقط شمارا از فریمورک های بی خاصیت و گیج کننده بی نیاز کردیم. در عوض خودتان وب سرویسی پیاده سازی کنید که به تمام متد های ثبت شده پاسخ مناسب دهد
پس در این اموزش شما نحوه ی کار با وب سرویس را اموز‌ش میبینید ولی نمیتوان توقع داشت که تمام مطالب وب سرویس را در یک پکیج جمع کرد. این میتوان نقطه ی شروعی باشد برای شما. مطئنا با دیدن اموزش فوق میتوانید یک وب سرویس فوق العاده ساده برای خودتان پیاده سازی کنید ولی بعد از مهم ترین کار استاندارد سازی وب سرویس است. با کمی جست و جو میتوانید کد های مربوط به دایرکتوری را در. Htaccess تغییر دهید یا ساختار پوشه ی مرتب و استانداردی تولید کنید. توابعی برای ساده کردن کار داشته باشید. این موارد در قسمت های اخر توضیح داده شده است.
و نهایتا استفاده از وب سرویس. استفاده از وب سرویس های soap که با استفاده از لایبرری های مربوطه انجام میشود. Ksoap و nuaoap و...
و اما restful. البته که helper های زیادی برای هر زبان برنامه نویسی وجود دارد اما ممکن است بگویید میخواهم خودم این کد هارا برای ارتباط با وب سرویس پیاده سازی کنیم.
تمام مراحل در دو قسمت اخر با استفاده از جاوا اسکریپت پیاده سازی شده و با کمی تغییر قابل انتقال به هر زبان برنامه نویسی است.
اگر در js یک xhr تولید میشود در java باید از کلاس httpclient ابجکت ساخته شود و...
اگر در js متد json.parse داریم در java کلاس jsonobject و jsonarray داریم که رشته ی json به سازنده ی متد ها ارسال میشود.
امیدوارم توانسته باشم مطالب رو به درستی خدمتتون ارائه کنم. و خواهشمندم اگر اگوزش رو از ابتدا تا انتها مشاهده فرمودید(ترجیحا دوبار) و این مطالب را به طور کامل فراگرفتید(یعنی وارد دنیای وب سرویس شدید) این مسیر را ادامه دهید تا زمانی که به درک عمیق و وسیعی از وب سرویس برسید

در این اموزش سعی شده

1- تعریف و ماهیت وب سرویس
2- نحوه ی ساخت وب سرویس با c# و .net
3- نحوه ی تعریف فایل های xml
4- نحوه ی ساخت وب سرویس های restful با php
5- نحوه ی نوشتن
6- نحوه ی کار کردن با هاست cpanel
7- امنیت در http
8- نحوه ی پابلیش کردن وب سرویس

و نهایتا توابع پرکاربرد به شما اموزش داده ‌شود